Na program wieczoru składa się godzinny spektakl przygotowanych
metodą Fast Food Stanislavski w wykonaniu „Poławiaczy Pereł” Improv Teatr z Lublina, czyli „No Potatoes”.
Są to formy teatralne z pogranicza farsy, komedii, dramatu i kabaretu. Udział publiczności sprowadza się do spontanicznego uczestnictwa w wydarzeniu, podczas którego budowane są zafiksowane sceny z życia wzięte i nie tylko.
Publiczność staje się reżyserem spektaklu, aktorami i twórcami etiud scenicznych, które nie tylko bawią, ale i rozwijają uwrażliwiają słuchacza na swoją zewnętrzną i wewnętrzną komunikację. Jednym słowem wszystko jest grane z sugestii od publiki i dla Gości Wieczoru.
Bez scenografii, bez rekwizytów, a przede wszystkim bez scenariusza i reżysera staramy się odpowiedzieć na ukryte pragnienia widza, przenieść publiczność w inne przestrzenie, sytuacje, relacje, opowiedzieć historię używając różnych form improwizacji teatralnej… a czasem samej publiczności.
Improwizacja teatralna to nowa forma rozrywki, pomiędzy teatrem a kabaretem – atrakcyjna, dlatego, że jest bardzo spontaniczna. Wykorzystuje humor sytuacyjny, słowny i abstrakcyjny – tu może zdarzyć się wszystko!
Dodatkową atrakcją jest zaangażowanie widza w spektakl improwizowany – od niego zależy nie tylko tematyka skeczy, ale i przebieg całego wieczoru. Spektakle „Poławiaczy Pereł Improv Teatr” oparte są na kanadyjskim stylu improwizacji teatralnej, która uznana została za jedną z najatrakcyjniejszych scenicznie form IMPROV na świecie. Udział publiczności jest duży, czasem nawet bardzo duży… bo to widzowie mają wpływ na to, co dzieje się na scenie: podrzucają sugestie, czasem rekwizyty, a jak trzeba, to i występują na scenie wraz z aktorami.
Na życzenie klienta możemy dostosować merytorykę naszego pokazu do wybranej tematyki lub stylistyki.
O IMPRO – Improwizacja (im pro, import) została zainicjowana na gruncie anglosaskim i amerykańskim w latach 60-tych XX w. Opiera się na metodach pracy stworzonych przez Violę Spalin (szkoła amerykańska) i Keta Johnsona (szkoła angielska). Buduje przedstawienie teatralne na oczach widza, wykorzystując między innymi różne formy improwizacji, techniki i struktury narracyjne oraz formy pantomimiczne. W improwizacji wyróżnia się tzw. short forms – czyli krótkie formy, które polegają na odgrywaniu serii krótkich scen, na zadany przez publiczność temat (sugestię). To forma szybka, energetyzująca i bardzo spontaniczna. Istnieją także tzw. long forms – długie formy improwizacji, zmuszające widza do podążania za historią tworzoną na jego oczach.
Grupa „Poławiacze Pereł Improv Teatr” dawniej „No Potatoes” improwizuje od 15 lat używając różnych form teatru improwizacji: narracje, pantomima, improwizacje z widzem. Prezentuje swoje programy na kilku scenach teatralnych w Lublinie i w całej Polsce: Klub Cax Mafe, w audycji Freak prowadzonej przez red. Józefa Szopińskiego w PR Lublin, PUB „Dom Złotnika” w Lublinie, Teatr H. Ch. Andersena, Teatr Stary w Lublinie, Warsztaty Kultury w Lublinie, FESTIWAL TEATRÓW ALTERNATYWNYCH w Krośnie, Festiwal „SŁOWO DAJĘ – OPOWIEŚCI, BAŚNIE, LEGENDY” Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka” w Lublinie, Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru „Krzykowisko” w Maszewie, Festiwal Komedii „Talia” w Tarnowie, Letnia Scena Improv czyli „Legendy Dawnego Miasta” na Jarmarku Jagiellońskim, Festiwalu Sztukmistrzów i Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie, Most Kultury w Lublinie, Festiwal Podaj Wiosło w Gdańsku, Festiwal Improwizacji Kabaretowej w Krakowie. Od 4 lat są rezydentami na 321IMPRO – festiwal w Konstancinie Jeziornej.
NO POTATOES występowało dla takich firm jak: Warta, Orange, Allianz Polska, Jeronimo Martins Polska, CN GROUP, Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeniowe, UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń , A/A Agencja Joanna Tkaczyk, M-PODUCTION, Orange, Plus, Kruszwica, o2.pl, SKRIVANEK, Wedel, Kredyt Bank, Electrolux, Philips Polska, ASSECO SAFO, Tchibo, Telekomunikacja Polska, TP EDUKACJA, MOC TOUR M.K. Macudewicz, Emalia Olkusz, Akademia Przygoda, Max Media, EKG-EVENTS, SCANIA, RIG, Commercial Union Polska, GnP s.c., ORLEN Oil, Volvo, MART JACK EXTREME EVENT, Stokrotka i wiele innych.
Współpracują m. in. z: ROCHSTAR – TVN, Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Rozwoju Wolontariatu „PROJEKTOR”, Instytut Polski w Bukareszcie, Ekumenicka Akademie Praha EAP.
Prawa autorskie programów szkoleniowych należą do ich autorów. Kopiowanie w celach komercyjnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą jest zabronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83).